Prof. Dr. Birol Civelek

Postbariatrik Cerrahi - Mide Küçültme Ameliyatı ( Bariatrik Ameliyat) sonrası estetik operasyonlar

Mide Küçültme Ameliyatı sonrası, çok kilo vermeye bağlı, vücut elastikiyetini kaybettiği için vücutta ve yüzde sarkmalar meydana gelir. Böyle durumlarda yapılacak çeşitli estetik müdahaleler vardır.

Hastanın sağlık durumu ve gerekli tahliller yapılarak kombine ameliyatlar yapılabilir. Genel anestezi altında yapılan bu operasyonlar erkek hastalar için meme küçültme ( jinekomasti) kol ve bacak germe , liposakşın desteği ile birlikte karın germe ( abdominoplasti) yüze yağ enjeksiyonu ve yüzde yaşa ve kilo vermeye bağlı aşırı sarkma varsa yüz ve boyun germe, kadın hastalarda ise meme toplama gerekirse meme silikon desteği ile birlikte , kol ve bacak germe , karın germe ( liposuction desteği ile) yine eğer gerek duyulursa yüz ve boyun germe ve yağ enjeksiyonu şeklindedir. Detaylı muayene ile birlikte karar verilen bu operasyonlarda iyileşme süreci kişiden kişiye değişmekle birlikte 2 haftadan erken değildir.

Bariatrik ameliyat sonrası estetik operasyonların fiyatı ise yapılan operasyonlara göre değişiklik gösterir. Detaylı bilgi için bize ulaşın.