Prof. Dr. Birol Civelek

Dolgu - Filler

Kısa sürede uygulanması ve herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmemesi bakımından, dolgu ( filler ) yöntemi en sık kullanılan ameliyatsız estetik yöntemlerinden biridir. İşlem yaptırıldıktan sonra , kişi rutin hayatına rahatlıkla dönebilir.

Dolgu; göz altına, yorgun ve çukur ifadenin giderilmesinde ki bu durum kişiyi olduğundan yaşlı Ve yorgun gösterir; dudak kalınlaştırmada, derin yara ve akne izlerinde, burun ve ağız arasındaki çizgilerde, burun kanatlarından dudak kenarlarına doğru uzanan gülme çizgilerinde ( Nazolabial çizgiler ) ve alındaki çizgilerde kullanılır . Botoksun aksine , dolgu yöntemi kırışık gidermez sadece derin çizgileri minimalize eder . Kalıcılığı kişiden kişiye değişmekte olup 6 ay ila 12 aydır.

Dolgu maddesinin içeriğini, insan vücudunda da mevcut olan “Hyaluronik asit “ oluşturur; bu yapı yaşla ve zamanla azalır ve yerini derin çizgilere ve çukurluklara bırakır.

Her uygulamada da olduğu gibi, dolgu uygulamasını da tecrübeli Plastik Cerrahlara yaptırmalısınız. Kullanılan materyal ve tecrübe uygulamanın en önemli parçasıdır.